wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz