piątek, 22 kwietnia 2016

Mało co dobrze nie zaznaczy krawędzi trawy lub kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

Niezwykle duże, albowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie budynki oraz ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny sadzimy wokół granic posiadłości. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która dodatkowo daje orzechy. Gdy chcemy ażeby nasze żywe ogrodzenie było niesłychanie wybujałe a zarazem cienkie to w cieniu wolno je ukształtować z limaku pospolitego, grabu pospolitego względnie klonu. Należy pamiętać jednakże, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie może być kłopotliwe.

Nic właściwie nie podkreśli linii trawy albo rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe czasami nie mogą satysfakcjonująco wzrastać w wskazanych miejscach, niewielkie drzewa umieją utrzymać zielone bogactwo w ryzach bądź osłonią gołe place gleby. Pięknie uformowany mały żywopłot już sam zresztą wystarczy za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę tylko ogrodzenia Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w mrocznych zaułkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je zgrabne jabłuszka, jakie wolno przerobić na przetwory.

Niskie lub postawne zielone ploty można pozyskać z roślin iglastych.

Na nieszczęście, drzewa z tej klasy bywają dużo droższe niż rośliny liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta oraz należny go redukować, atoli jego przemianę Fastigiata Robusta jest dozwolone zostawić bez pomocy.Będzie szybko rósł i wstrzyma filarowy kształt.

Jeżeli wasz zakamarek jest nadzwyczaj ciemny, należałoby aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi skazami. Niektóre spośród cienioznośnych modeli maja kategorii o płowych ewentualnie pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w największym stopniu krzyczące w słońcu, natomiast nawet w śladzie liście ostają całkiem jasne, w pewnym sensie oświetlone promieniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz